A-Z FIRESAFE FS-1

A-Z FIRESAFE FS-1
Novinka
A-Z FIRESAFE FS-1
A-Z FIRESAFE FS-1
2 420 Kč 2 000 Kč bez DPH
Cena po registraci:2 372 Kč s DPH
Skladem
Kód0004128Záruka24 měsíců

Bezpečnost rodinných domů s fotovoltaickými elektrárnami z pohledu požárního rizika je jedním z témat, kterému je v současné době věnována velká pozornost. Odpojovač pod panel zajistí stav, kdy je na komponentech FVE nulové nebo bezpečné napětí. Vzhledem k tomu že i při odpojení distribuční soustavy a vypnutí střídače FV panely stále mohou produkovat nebezpečné napětí, je řešením použít tento odpojovač pod panel, který zajistí uvedení do bezpečného stavu.

Oproti konkurenčním výrobkům jednotky FS-1 panel neodpojují ale zkratují, čímž je dosaženo opravdu nulového napětí nejen na výstupu jednotky, ale i na vlastním panelu. Dále mají jednotky integrovaný bypass v případě defektu panelu nebo poruchy jednotky a vratnou tepelnou ochranu, která odpojí panel při cca 85 °C.

Z principu funkce je systém navržen s definovaným bezpečným stavem, tj. v případě jakékoliv poruchy systému, výpadku napájení nebo i přehoření řídícího kabelu dojde vždy k aktivaci a uvedení FV panelů do beznapěťového stavu.

Vlastní konstrukce je s ohledem na povětrnostní podmínky a způsob montáže z hliníkové slitiny (stejný materiál jako nosné profily PV panelů – nehrozí vznik elektrochemické koroze) s hermeticky zalitými vnitřními obvody v polyuretanové hmotě.

Montáž na Al nosný profil je možná pomocí jednoho nebo dvou T šroubů do průměru 10 mm.

Jednotka je s ohledem na snadnou implementaci do stringu realizována jako průchozí, tj. že oba póly panelu se připojí do jednotky a oba z nich také vystupují. Samotné výstupy jednotek jsou pak řazeny do stringu jako FV panely. Spojení je realizováno klasickými MC4 konektory a vodiči o průřezy 6 mm2 s dvojitou izolací s barevným rozlišením, dále vstupním a výstupním konektorem pro ovládací signál. Konektory mají plné krytí a jsou v provedení click-on pro snadné spojování.

Systém se skládá z jednotek pro montáž k FV panelu, kabeláže a ovládací jednotky. Při instalaci je nutné počítat že ke každému FV panelu náleží jedna jednotka FS1.

Dokumenty ke stažení: DATASHEET

Maximální napětí panelu na prázdno 60 V
Maximální zkratový proud panelu 16 A
Spotřeba jednotky FS-1: cca 0,36 W
Teplota vybavení bezpečnostní pojistky 85-90 ° C
Pracovní napětí jednotky FS-1 24 V DC
Maximální počet jednotek v sérii 25 ks
Maximální délka kabelu k první jednotce 50 m
Typ připojovacího kabelu Např. YSLY 2x0,75 mm2
Délka připojovacích vodičů jednotky Silové 1,25 m; datové 1,25 m
Aktivace odpojení panelů: Odpojením ovládacího napětí 24 V na signálovém vedení
PopisTechnické parametry
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše