Měnič/nabíječ Victron Energy Quattro 12V/3000VA/120A-50A/30A

Jednotka Quattro je stejně jako MultiPlus kombinací střídače a nabíječky v jednom elegantním balení. Jeho řada funkcí zahrnuje čistě sinusový měnič, adaptivní nabíjení, hybridní technologii PowerAssist a další funkce pro integrace do různých typů systémů  
Měnič/nabíječ Victron Energy Quattro 12V/3000VA/120A-50A/30A
53 764 Kč 44 433 Kč bez DPH
Cena po registraci:52 688 Kč s DPH
Na dotaz
Kód4507PNQUA123020010VýrobceVictron Energy B. V.Záruka5 let
Základní rozdíl mezi jednotkou MultiPlus a Quattro: MultiPlus má k dispozici jeden AC vstup (například pro připojení elektrocentrálu nebo distribuční sítě), Quattro pak 2 AC vstupy (například pro připojení distribuční sítě a elektrocentrály současně).
 
Dva AC vstupy
Jednotka Quattro je vybavena dvěma AC vstupy pro připojení distribuční sítě a např. generátoru.
 
Dva AC výstupy
Quattro je vybaven dvěma AC výstupy. Hlavní výstup AC1 zajistí dodávky energie bez přerušení. Např. v režimu UPS Quattro převezme napájení připojených spotřebičů (za méně než 20 milisekund) v případě výpadku distribuční sítě nebo generátoru.
Druhý výstup je funkční pouze tehdy, když je k dispozici AC vstup (distribuční síť/generátor). Zátěž, která by rychle vybila akumulátory, jako například ohřívač vody, je tedy možné připojit k tomuto výstupu a bude napájena pouze z AC zdroje.

Čtyři fáze nabíjení adaptivní nabíječkou a dvěma výstupy pro nabíjení baterie
Hlavní výstup poskytuje výkonné nabíjení akumulátorů prostřednictvím systému "adaptivního nabíjení". Software řídí třístupňový automatický proces dobíjení tak, aby vyhovoval stavu baterie, a přidává čtvrtou fázi dobíjení - udržovací nabíjení. Kromě tohoto, Quattro může nabíjet druhou baterii pomocí nezávislého výstupu dobíjení určeného např. pro startovací baterie generátoru. Quattro je určen pro nabíjení všech typů olověných, alkalických i lithiových baterií.
 
Prakticky neomezený výkon díky paralelnímu provozu
Až 6 jednotek Quattro může pracovat paralelně k dosažení vyššího výkonu. Šest x jednotek Quattro 48/10000/140 například poskytuje 48 kW / 60 kVA výkon a 840 A nabíjecí kapacitu.
 
Třífázový provoz
Tři jednotky stejného typu mohou být konfigurovány pro třífázový provoz. Ale to není vše: až 6 setů tří jednotek lze paralelně propojit a získat tak výkon až 144 kW / 180 kVA měniče a 2500A nabíjecí kapacitu.
 
Unikátní vlastnosti funkce PowerAssist
Quattro zamezí přetížení výkonově omezeného AC zdroje např. proudově omezené el. přípojky. Pokud by mělo dojít k přetížení vstupního AC zdroje proudu, bude v prvé řadě automaticky snížen nabíjecí proud do baterie. V druhé řadě potom dochází k posílení výstupního AC proudu proudem odebíraným z baterie.
 
Solární energie
AC proud můžete mít k dispozici i v případě výpadku distribuční sítě.
Quattro může být použit jak v off-grid (ostrovních) systémech, tak ve fotovoltaických systémech připojených k distribuční síti. Quattro není vybaven vstupem pro FV pole, je ale předurčen ke spolupráci s MPPT regulátory (DC coupling systémy) nebo síťovými měniči (AC coupling systémy).
 
Konfigurace systému
- V případě samostatné např. UPS instalace, lze jednoduše nastavení provést během několika minut pomocí přepínačů DIP.
- Paralelní a třífázové aplikace mohou být konfigurovány pomocí softwaru VE.Bus Quick Configure a softwaru VE.Bus System Configurator.
- Off-grid a hybridní FV instalace pro vlastní spotřebu, které zahrnují síťové střídače nebo solární nabíječe MPPT, lze konfigurovat pomocí Asistenta (specializovaný software pro konkrétní aplikace).
- Softvare pro konfiguraci si můžete zdarma stáhnout na následujícím odkazu (VE.Configure 3): https://www.victronenergy.com/support-and-downloads/software
  Pro uvedený SW budete potřebovat PC komunikační rozhraní MK3-USB.
 
Vzdálený monitoring a konfigurace systémů
Sledujte a ovládejte svůj systém lokálně (LAN) nebo vzdáleně přes internet z libovolného místa na světě pomocí bezplatné aplikace VRM a bezplatného portálu VRM. 
https://vrm.victronenergy.com/landingpage
 
Přístup může být z telefonu, tabletu, notebooku nebo počítače pro různé operační systémy. Neexistuje žádný konec úrovně ovládání, pomocí jednoho z následujících ovládacích panelů máte k dispozici monitoring a konfiguraci systému odkudkoliv na světě: Color Control GX nebo Venus GX. 
 
 
Ostatní
VýrobceVictron Energy B. V.
Popis
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše